Kuran Okuyan ( öğreten ) Kalem Bilgi ve Satış Ürün Görseli

Kuran’ı nasıl okumalıyız ?

Kuran'ı nasıl okumalıyız ?Kuran’ı nasıl okumalıyız ?

Günümüz de yapılan araştırmalara baktığımız da Kuran-ı Kerim ülkemiz de çok fazla okunmakta ancak en az anlaşılan kitaplar arasın da yer almaktadır. Müslüman Türk halkının evlerin de Kuran-ı Kerim yer almasına rağmen ne yazık ki Kuranı anlayarak okuyanların sayısı oldukça düşüktür.

Kuran’ın gönderilme amacı ve insanlara ulaştırmak istediği mesaj ile toplumumuzun şu an için de bulunduğu durum arasın da bir karşılaştırma yapıldığın da Kuran’ın yanlış okunduğunu yani anlaşılmadan okunduğunu görmek mümkündür. Kuran’ın vermiş olduğu sosyal mesajları eğer insanlarımız gerçek anlam da anlasaydı çok daha farklı bir hayat sürmek isteyeceklerdi.

Her insan ilk olarak Arapça olarak okudukları Kuranı mutlaka Türkçe mealini de okumalıdır ki ne okuduğunu anlasın ve kitabımızın bizlere neler anlattığını öğrenmemiz gerekmektedir. Kuran’ın insanlara vermiş olduğu lütufları bilerek yaşarsak çok daha mutlu ve huzurlu bir hayat geçirecek ve Allah’a çok daha yakın olabilirsiniz. Sizler de Kuranı bilinçli bir şekil de okumalı ve sizlere anlatmak istediklerini bilerek hayatınızı geçirmelisiniz…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )